Korzystając z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Znam Zawiercie

nowy 4    Zarząd Oddziału PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Zawierciu wprowadził w 1997 r. nową odznakę turystyczno-krajoznawczą pod nazwą: "Znam Zawiercie i okolice". Projekt regulaminu opracowali członkowie poprzedniego Zarządu Oddziału: Adam Komenda, Włodzimierz Pucek i Andrzej Wójcik. Nowy Zarząd zmienił nieco regulamin. Autorem projektu graficznego odznaki jest Edward Wieczorek.
    Celem odznaki jest popularyzacja miasta Zawiercia i jego okolic, zapoznanie z zabytkami, miejscami pamięci narodowej, historią i przyrodą regionu.


    Odznaka ma dwa stopnie: srebrny i złoty. Na odznakę w stopniu srebrnym należy wziąć udział w 1 rajdzie organizowanym przez Oddział PTTK w Zawierciu oraz zwiedzić 7 obiektów wymienionych w regulaminie. Na odznakę w stopniu złotym należy wziąć udział w 2 imprezach turystycznych, organizowanych przez Oddział oraz zwiedzić dalsze 12 obiektów. Wypełnioną książeczkę turystyki kwalifikowanej lub kronikę, po spełnieniu wymagań określonych w regulaminie, należy dostarczyć do Oddziału PTTK w Zawierciu (ul. Sikorskiego 10) celem weryfikacji.

Edward Wieczorek