Korzystając z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Od Redakcji

    Po raz drugi w tym roku udało nam się wydać nowy numer „Krajoznawcy Górnośląskiego” - jak widać - już dwudziesty pierwszy. Otwiera go relacja z odbytego w dniach 22-23 kwietnia XXI Górnośląskiego Sympozjum Krajoznawczego, poświęconego Józefowi Lompie oraz atrakcjom krajoznawczym ziemi lublinieckiej i oleskiej. Uzupełnieniem materiałów posympozyjnych jest opracowanie Krzysztofa Witkowskiego, poświęcone Józefowi Lompie oraz dwa teksty zamieszczone w dalszej części: o kościele ewangelickim w Piasku oraz o drewnianym kościele Św. Anny w Lublińcu.

    Porcję kolejnych opisów drewnianych świątyń w ramach Katalogu Kościołów Drewnianych otwierają Kończyce Wielkie, ale katalog doszedł już do litery „L”. Może za życia redaktora uda się go doprowadzić do litery „Ż”. Tradycyjnie też prezentujemy grupę materiałów krajoznawczych, które otwiera opis wspomnianego już kościoła ewangelickiego w Piasku, a zasadniczy trzon stanowi materiał poświęcony jubileuszowi 45-lecia Akademickiego Klubu Turystycznego „Gronie”, jubileuszowi, który zbiegł się z okrągłą 100. rocznica utworzenia we Lwowie AKT - pierwszej turystycznej organizacji młodzieży akademickiej.

    Na koniec rzecz całkiem świeża. Na 19 października 2006 zapowiedziano uroczyste otwarcie Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, o którym to szlaku słów kilka w końcowej części numeru.

    W czasie wakacji rozpoczęliśmy budowanie strony internetowej, która znikła gdzieś-tam w otchłani sieci na początku ubiegłego roku. Nasz nowy adres: www.gomyslask.org.pl

Zapraszamy do lektury.