Korzystając z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Od Redakcji

    Kolejny numer „Krajoznawcy Górnośląskiego” przekazujemy do rąk Czytelników wraz z noworocznymi życzeniami ciekawych wędrówek, nowych krajoznawczych odkryć i satysfakcji z upowszechniania własnych dokonań.

    Numer otwiera krótka relacja z odbytego w maju XIX (już) Górnośląskiego Sympozjum Krajoznawczego w Bytomiu. Ponadto tradycyjnie prezentujemy grupę materiałów krajoznawczych i nasze stałe rubryki. W Katalogu Kościołów Drewnianych kolejne cztery świątynie już na literę „I”. W Materiałach Krajoznawczych pokazujemy dzieje browaru w Siemianowicach, opis Szlaku Historii Górnictwa Górnośląskiego, dzieje wsi i pałacu w Czernicy. Wracamy też jeszcze raz do zabytków Dąbrowy Górniczej. W rubryce Zaniki i Pałace - pałace w Miechowicach i Rogowie Opolskim. W Miscellaneach zestawiamy (wg stanu na koniec listopada 2004) polskie obiekty godne obejrzenia: z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO, Pomniki Historii Narodowej, zabytki dawnej grupy zerowej.

    Przepraszamy także za opóźnienie numeru, ale we wrześniu szlag trafił nasz komputer. Staramy się przyspieszać wydawanie kolejnych numerów „Krajoznawcy Górnośląskiego”, by dojść do częstotliwości kwartalnika. Czy nam się to kiedykolwiek uda? - Pokaże czas.

Zapraszamy do lektury.