Korzystając z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Od Redakcji

    Trzydziesty numer „Krajoznawcy Górnośląskiego” otwierają dwie relacje Romana Żyły z naszych dorocznych imprez: Górnośląskiego Sympozjum Krajoznawczego oraz Sejmiku Przodowników Turystyki Pieszej. Krzysztof Witkowski – harcerz i krajoznawca – uświadamia nam, że minęło już 30 lat od odsłonięcia Pomnika Harcerek i Harcerzy Śląskich w Katowicach, a Lech Wiewióra przypomina o oświęcimskim „Marszu Śmierci” i organizowanych dziś imprezach turystycznych na jego trasie. Edward Wieczorek z okazji 330. rocznicy odsieczy wiedeńskiej pisze o przemarszu Jana III Sobieskiego przez Górny Śląsk.

    Tradycyjny KATALOG KOŚCIOŁÓW DREWNIANYCH prezentuje tym razem opisy świątyń w Wiśle-Głębcach, Wiśle-Zadnim Groniu i Woźnikach. Nawiązaniem do tej tematyki jest tekst Edwarda Wieczorka o translokacji kościołów drewnianych w XX w.

    Jak zapewne zauważyliście, na sąsiedniej stronie podajemy nowy adres strony internetowej: krajoznawca.org. Stary, niestety, straciliśmy z powodu opóźnienia opłaty za domenę. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Nowa strona ma nową grafikę, nowe atrakcje (np. pliki audio) i swą „siostrę” na facebooku. Zapraszamy serdecznie do jej odwiedzin, a facebookowy profil – do polubienia.

Zapraszamy do lektury.