Korzystając z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zasady konkursu

    Czy wiecie gdzie jest Dolina św. Wendelina? – Do niedawna też nie wiedzieliśmy. Takich miejsc, będących ciekawostką i atrakcją lokalną, w województwie śląskim jest mnóstwo. Problem tylko w tym, że nie wszyscy o nich słyszeli i je widzieli. Ogłaszamy więc konkurs fotograficzno-krajoznawczy „Atrakcje znane i nie znane”. Podzielcie się z nami zdjęciami i krótkimi informacjami o tym, co przedstawiają. Może zachęci to Czytelników naszego portalu do odwiedzenia tych miejsc?

Zasady konkursu:

  1. Konkurs prowadzony jest na stronie internetowej krajoznawca.org przez Regionalną Pracownię Krajoznawczą PTTK w Katowicach.
  2. Prace można nadsyłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. od 1 lutego 2014 r. do 28 lutego 2014r.
  3. Zdjęcia muszą odpowiadać tematyce konkursu i posiadać walory artystyczne. Zdjęcia mogą dotyczyć miejsc, jak i konkretnych obiektów krajoznawczych znajdujących się na terenie województwa śląskiego. Powinien im towarzyszyć krótki (maksymalnie 4 wierszowy) komentarz, zawierający adres lub dane lokalizacyjne obiektu wraz z jego ewentualnym opisem. 
  4. Każda osoba może przysłać maksymalnie dwa zdjęcia wraz z opisami.
  5. Ponumerowane fotografie muszą być zapisane w plikach JPEG, o objętości nie przekraczającej 180 kB. Rozmiary zdjęcia to 800 pikseli na szerokość i 600 pikseli na wysokość.
  6. Każdemu ze zdjęć ma zostać przyporządkowany komentarz z numeracją odpowiadającą numeracji fotografii i musi być zapisany w formie tekstowej w plikach z rozszerzeniem .doc, .docx lub .odt.
  7. W treści maila ma się znaleźć imię i nazwisko lub pseudonim wraz z adresem e-mail i numerem telefonu.
  8. Zgłoszenia nie spełniające powyższych wymogów będą odrzucane.
  9. Wysłanie zdjęcia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny tutaj
  10. Prace zostaną ocenione przez jury, składające się z zespołu redakcyjnego portalu. Nadesłane fotografie zostaną umieszczonych w specjalnej GALERII na stronie krajoznawca.org, natomiast trzy wyróżnione otrzymają nagrody książkowe.