Korzystając z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Obrazki wielkanocne

eM    Przed nadchodzącymi świętami Wielkiejnocy zapraszamy do wysłuchania trzyczęściowego nagrania audycji światecznej z radia eM, autorstwa Sylwestra Strzałkowskiego, wyemitowanej 9 kwietnia 2012 r. W rozmowie z nim Edward Wieczorek, kierownik Regionalnej Pracowni Krajoznawczej PTTK w Katowicach opowiada o zwyczajach świątecznych na Górnym Śląsku.

Czytaj więcej: Obrazki wielkanocne

Lato odkrywców cz.1

eM    W autorskim cyklu Sylwestra Strzałkowskiego „Lato Odkrywców” Edward Wieczorek, kierownik Regionalnej Pracowni Krajoznawczej PTTK w Katowicach opowiada o zabytkach techniki znanych i mniej znanych, oraz o swoistej „archeologii” industrialnej. Audycja radia eM z dnia 31 lipca 2013 r.

Czytaj więcej: Lato odkrywców cz.1

Lato odkrywców cz.2

eM    W kolejnej audycji radia eM z cyklu „Lato Odkrywców” redaktor Sylwester Strzałkowski rozmawia z Edwardem Wieczorkiem, kierownikiem Regionalnej Pracowni Krajoznawczej PTTK w Katowicach o górnośląskich rezydencjach i ich właścicielach. Usłyszymy o książętach piastowskich, ale też o rodach Ballestremów i Donnersmarcków, potentatach górnośląskiego przemysłu. Audycja z dnia 28 sierpnia 2013 r. 

Czytaj więcej: Lato odkrywców cz.2

Ślady przeszłości

eM    W audycji „Ślady Przeszłości” redaktor Aneta Kuberska-Bębas rozmawia z Edwardem Wieczorkiem kierownikiem Regionalnej Pracowni Krajoznawczej PTTK w Katowicach o przemarszu króla Jana III Sobieskiego i jego wojsk przez Górny Śląsk w sierpniu 1683 r. Audycja nadana 13 września 2013 r., dzień po 330. rocznicy pokonania przez Sobieskiego Turków pod Wiedniem.

Czytaj więcej: Ślady przeszłości

Życie z pomysłem

eM    Prezentujemy audycję radia eM z cyklu „Życie z pomysłem” z 8 lipca 2013, autorstwa Sylwestra Strzałkowskiego, w której o swoim pomyśle na życie opowiada Edward Wieczorek, kierownik Regionalnej Pracowni Krajoznawczej PTTK w Katowicach.

Czytaj więcej: Życie z pomysłem

Opowieści świąteczne

eM    Przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia zapraszamy do wysłuchania dwuczęściowego nagrania audycji światecznej radia eM, autorstwa Sylwestra Strzałkowskiego, wyemitowanej 26 grudnia 2012 r. W rozmowie z nim Edward Wieczorek, kierownik Regionalnej Pracowni Krajoznawczej PTTK w Katowicach opowiada o zwyczajach wigilijnych i świątecznych na Górnym Śląsku.

Czytaj więcej: Opowieści świąteczne